Webmail Kullanımı

Webmail Kullanımı – Resimli Anlatım

Mail (E posta) hesaplarının Webmail üzerinden nasıl kullanabileceği konusunda detaylı bilgiler vereceğiz.

sembol-web-mail

 

Webmail Paneline Nasıl Giriş Yapacağım?

Webmail Paneline giriş yapabilmek için öncelikle tarayıcınızın adres bölümüne www.domainadresiniz.com:2095 (domainadresiniz.com yerine lütfen kendi domain adresinizi yazınız) yazarak enter tuşuna basınız.

Karşınıza webmail kullanıcı giriş ekranı gelecektir, daha sonra e-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak oturum aç butonuna tıklayınız oturum bilgileriniz doğruysa şuan web mail hesabınıza giriş yapmış olmalısınız.

Şimdi e-mail hesabımıza giriş yapmak için Roundcube iconuna tıklayalım. Önceden varsayılan olarak yapmışsanız direk panel açılacaktır ya da varsayılan olarak ayarlayabilirsiniz.

sembol-web-mail-roundcube-varsayilan

Webmail Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Webmail kullanıcı paneline giriş yapıldıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda direkt olarak maillerinizi göremezsiniz. Üst bölümde görünen mail adresinizin üzerine bir defa tıklayarak webmail şifre değiştirme işlemini yapabileceğiniz yada mail kopyası iletmek istediğiniz adresleri girebileceğiniz bölümlere ulaşabilirsiniz.

Webmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilk yapmanız gereken şifrenizi değiştirmek olmalıdır. Çünkü  Sembol Web Tasarım olarak sizlere göndermiş olduğumuz şifreler geçici şifrelerdir. Kurumsal Mail Hesaplarınızın güvenliği için mutlaka şifrelerinizi değiştiriniz.

sembol-web-mail-roundcube-sifre

Webmail ile Nasıl Mail Gönderebilirim?

Roundcube iconuna tıkladığımızda açılan sayfa aşağıdaki resimdeki gibi olacaktır. Buradan sonraki kısım daha önce mail gönderip alan kişiler tarafından rahatlıkla çözülebilir. E-Posta Yaz sekmesine tıklayarak web mail ile mail gönderme işlemi yapabilir ya da gelen ve giden sekmelerine tıklayarak size gönderilen ve sizin göndermiş olduğunuz mailleri görüntüleyebilirsiniz.

sembol-web-mail-roundcube

 

 

Konuyla ilgili sorularınızı/sorunlarınızı bize aşağıdaki iletişim bilgilerimizden iletebilirsiniz.

SEMBOL WEB Yazılım ve Bilişim Teknolojileri

Telefon Destek : +9 0533 138 9799

İletişim Formu İletişim Formu İçin Tıklayın …

Sağ alt köşede bulunan çevrim içi/çevrim dışı destek panelinden bize ulaşabilirsiniz.

Kurumsal E-Posta : info@sembolweb.com
Destek E-Posta : sembolonline@gmail.com